Ο Όμιλος περιλαμβάνει εκτός από την κεντρική συνεταιριστική φαρμακαποθήκη με την επωνυμία «ΣΥ.ΦΑ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ» Σ.Π.Ε. και την νέα 2η υπερσύγχρονη φαρμακαποθήκη στην περιοχή του Ωραιοκάστρου με την επωνυμία της Σ.ΕΛ.ΦΑΡ. Α.Ε. Η PHARMASSISTANCE A.E. είναι εταιρεία παροχής υπηρεσιών.
![](https://syfathess.gr/wp-content/uploads/2023/09/farmaka-top.png)
Οι εταιρίες του ομίλου
![](https://syfathess.gr/wp-content/uploads/2023/09/SELFAR-LOGO.png)
Η πιο σύγχρονη φαρμακαποθήκη της Ελλάδας
Όπως οι περισσότεροι από εσάς γνωρίζετε, ο ΣΥ.ΦΑ. Θεσ/νίκης υλοποιώντας τις αποφάσεις των Γενικών Συνελεύσεων, ολοκλήρωσε το επενδυτικό του σχέδιο δημιουργίας μίας 2ης υπερσύγχρονης φαρμακαποθήκης στην περιοχή του Ωραιοκάστρου καθώς και την μετεγκατάσταση της Σ.ΕΛ.ΦΑΡ. Α.Ε.
![](https://syfathess.gr/wp-content/uploads/2023/09/PHARMASSISTANCE_LOGO.png)
Οι υπηρεσίες της Pharmassistance είναι:
• Καθαριότητα φαρμακείων
• Μηχανογραφική υποστήριξη σε οποιαδήποτε βλάβη σε προγράμματα φαρμακείου και μηχανήματα (software & hardware)
• Λογιστική υποστήριξη
• Διοργάνωση εκδρομών